Nellcor SpO2 sonde direkte kabelsensor
Kompatibel: Nellcor
Størrelser: Fingerklemme til voksne, Fingerklemme til børn, blød silikone til voksne, blødt pædiatrisk silikone, folieindpakning (ikke aftageligt), folieindpakning (aftageligt)
Original: Guangdong, Kina
Mærke: bid-med
Beskrivelse
Nellcor direkte genanvendelig SpO2 sonde-kabelsensor
Kompatibilitet:
| Fabrikant | Model |
|---|---|
| Bitmos | sad 800, sad 801, sad 805, sad 816, satPuls |
| CAS Med | 511 |
| Hjertestøtte | 200 |
| Covidien> Nellcor | N-3000, N-390, N-395, N-550, N-560, N-595, N-600, N-6000, N-600x, NPB-290, NPB-295, Oximetre, der kræver Nellcor OxiMax sensorer , Symphony N-3000 |
| Criticare | 506DNV3, 506DNVP3, 506LNV3, 506LNVP3, 506NV3, 506NVP3 |
| DRE | waveline |
| Datex Ohmeda | Cardiocap / 5, enGuard CM5 |
| Digicare | LW600 |
| Fukuda Denshi | Dynascope DS-7100 |
| GE Healthcare> Critikon> Dinamap | Carescape B650, Carescape V100, E-NSAT, M-NSAT moduler, Pro 1000, Pro 1000 V3, Pro 200, Pro 300, Pro 300V2, Pro 400, Pro Series, Pro Series V2, ProCare, ProCare 200, ProCare 300, ProCare 400, ProCare Ausculatory 400, ProSeries V2, V300 |
| Huntleigh | Alle |
| Invivo | Escort II OPT30 Prisme, MDE Prisme Escort, T8 |
| Mediana | YM6000 |
| Medtronic> Physio Control | Lifepak 11, Lifepak 12, Lifepak 15, Lifepak 20, Lifepak 20E |
| Midmark> Cardell | 9403, 9500HD |
| Mindray> Datascope | Accutor V, Accutorr Plus, Accutorr Plus (Nellcor), Accutorr V, Duo, EPM4, Pass 2, Pass 2LT, Pass V, Pass XG, Spektrum, Spektrum OR, Trio, V-serie, V12, V21 |
| Nihon Kohden | BSM-2300, BSM-2304A, BSM-4100, BSM-4104A, BSM-4114A, BSM-5100 |
| Omron> Colin | BP-306, BP-508, BP-808, BP-88, BP-88S, BP-S510, Press-Mate, T105NXM |
| Oridion | Capnostream 20 |
| Philips | Underbarn, VS1 |
| Respironics | Alice 5 |
| Welch Allyn | 42NT0-E1 LXi, 45NE0-E1 LX, 53STP, Propaq CS, Spot Vital Signs 42MTB-E1, Spot Vital Signs 42NTB-E1, Spot Vital Signs lXi |
| Zoll | E-serie, M-serie, R-serie |
Tekniske specifikationer:
| Kabelfarve | Grå |
|---|---|
| Kabeldiameter | 4 mm |
| Kabelmateriale | TPU-jakke |
| Kategori | SpO2-sensor |
| Certificeringer | FDA, CE, ISO 80601-2-61: 2011, ISO10993-1, 5, 10: 2003E, TUV, RoHS i overensstemmelse |
| Connector Distal | Han, DB 14-pin Purple Connector |
| Tilslutning Proximal | Voksen blød |
| Latex-fri | Ja |
| Emballagetype | Taske |
| Emballageenhed | 1 |
| Patientstørrelse | Voksen (> 40 kg) |
| SpO2-teknologi | Nellcor OxiMax |
| Steril | Ingen |
| Samlet kabellængde | 3 m |
| Garanti | 12 måneder |
| Vægt | 150g |
Funktioner:
1 Premium kvalitet, konkurrencedygtig pris, flot, crasy-hurtig levering
2.Materialer i stik og kabel er i overensstemmelse med UL og Rohs standard
3.Kvalitet 100% sikker, nøjagtig måling og hurtig respons
4. Overlegen fleksibilitet og holdbarhed
5. Teknologiproces: skæring, svejsning, støbning, samling og test
6.OEM / ODM tilgængelig, tilpasses og tegninger accepteres
7.Sample Order og Small Order accepteres
8. Betalingsbetingelserne: T / T, Paypal, Western Union, Money Gram
9. Leveringsmetoder: DHL, EMS, UPS eller Fedex
Populære tags: Nellcor SpO2 sonde direkte kabelsensor, fabrikanter, leverandører, fabrik, billig, køb
Send forespørgsel
Du kan også lide
-

GE Oximax 11pins Kompatibel SpO2 Sensor Pulse Oximet...
-

Kompatible Spacelabs 91369/91370 SpO2 Sensor Suit ti...
-

Critikon Dinamap 81500,8710 Genanvendelig SpO2 Probe
-

Nellcor Oximax 14PIN Spo2-sensor kompatibel DOC-10
-

Biolight, voksen klip, genanvendelig SpO2-sonde-kabe...
-

GE Healthcare Direct-Connect voksen / neonat silikon...

